Sklenik - křest alba Champagne Cork Pop/ after party VJ PLNMN 13.5.2014

 

SKLENIK je indie popová kapela z Prahy, kterou tvoří trojice bratranců Kleníkových, ovšem původně ji Jan Kleník a Bóřa Kleník založili jako duo. Oba bratranci byli v 90. letech u toho, když se definoval zvuk českého popu a taneční elektronické hudby – Jan jako zakládající člen proslulých Ohm Square, Bóřa jako člen dnes již kultovních Liquid Harmony. A elektronické je i jejich první album Blatce Masters, které vydali v roce 2007.

V roce 2012 se SKLENIK rozrůstá o třetího člena, kterým je Bóřův bratr, konceptuální umělec Štěpán Kleník. V listopadu 2013 pak vychází druhé album s mnohoznačným názvem Champagne Cork Pop, kde se elektronika spojila s tradičními nástroji.

SKLENIK okouzlují suverénním zvukem a křehkými popovými melodiemi, které jsou dostatečně přístupné a poslouchatelné, aby vám ihned zalezly pod kůži, ale přitom jsou inteligentní a nadčasové. Díky údernému beatu a uličnickým punkovým elementům je Champagne Cork Pop album, které vás chytí už na první poslech. Příjemné hlasy zpívajících Kleníků a místy abstraktní anglické texty ve vás rozehrají emoce v pomalejších i v říznějších skladbách.

Okamžitě po vydání alba Champagne Cork Pop se strhla lavina pozitivních ohlasů u odborné veřejnosti i DJ’s předních nezávislých rádií (Radio 1, Expres Radio).

Původně čistě studiový rodinný projekt se po vydání druhé desky chystá i na živá vystoupení. A to spolu se zajímavými hudebními hosty, kromě jiných se švédským bubeníkem Johanem Svenssonem, který hrál na turné s Britney Spears nebo vynikající anglickou zpěvačkou Charlie One.

http://www.sklenik.com/
https://soundcloud.com/sklenik/sets/sklenik-champagne-cork-pop
https://www.facebook.com/sklenikmusic

Line-up:
20.30 Sklenik
22.00 after party w/ VJ PLNMN (indie pop)

VSTUP 99 Kč
Vstupenky v předprodeji v síti SMSticket

 

facebook instagram youtube tripadvisor twitter
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím